You are currently viewing Біздің студенттер өлкетану қонақ бөлмесіне барды.

Біздің студенттер өлкетану қонақ бөлмесіне барды.

2022 жылдың 20 наурызында ПО-311, ВТ-211 тобының студенттері оқытушы Н.Л. Гидулянның жетекшілігімен «Прииртышье»өлкетану қоғамы ұйымдастырған өлкетану қонақ бөлмесіне барды. «Көкентау жоталарының жұмбақтары» дәрісін тыңдады . Көкентау-ең бай археологиялық кешен, оның ішінде ірі қоныс, қорымдар, шеберханалар және бүгінгі күні табылған оннан астам жоталары Семейден 90 шақырым жерде орналасқан. «Прииртышье» өлкетану қоғамының мүшелері 2021 жылдың күзінде зерттеді. Көкшетау деп аталатын жер толық дерлік қаңырап бос қалудың арқасында бүгінгі күнге дейін өзгеріссіз қалды. Бұл ретте бірегей археологиялық кешен неолит дәуірінен ерте орта ғасырларға жатады.

Студенттер журналист, «Прииртышье» өлкетану қоғамының мүшесі Екатерина Гуляеваның баяндамасын тыңдады. Соңғы сапарларының бірінде өлкетанушылар «Тас киіз үйлер» – бұрынғы ұлылығын сақтап қалған уақытқа қарамастан, мазарлардан жасалған тұтас жерлеу кешенін ашты. Олардың төртеуі болды. Мазарлардың айналасында ежелгі қорым бар, онда қола дәуірі мен ерте орта ғасырлардағы қабірлер сақталған.

Көрермендерге петроглифтерді тасқа өздері салу ұсынылды.

Біздің студенттер көркем шеберхананың жұмысына белсенді қатысты.