You are currently viewing ғылыми- тәжірибелік конференция

ғылыми- тәжірибелік конференция

2022 жылдың 17 мамырында  «Электротехника колледжі» КМҚК колледж студенттері арасында «Ұлы Жеңіске тағзым» Екі мәрте Кеңес Одағының батыры Талғат Бигелдиновтің туғанына 100 жыл  және Ұлы Жеңіске 77 жыл толуына арналған ғылыми- тәжірибелік конференция өтті.

Конференцияның мақсаты: Ұлы Отан соғысы, оның зардаптары, Ұлы Жеңіс туралы мағұлмат беру. Отан үшін жан қиған аталар мен апалардың, соғыстан оралған, Семейлік ардагерлеріміздің ерлігін үлгі ете отырып, оларды құрметтеуге тәрбиелеу.

Конференцияның ерекшелігі тек студенттердің қатысуында ғана емес, сонымен бірге Семей тарихи-өлкетану мұражайының өкілі Н.В. Рыкованың  қатысуы болды.

Ұсынылған баяндамалар конференцияға қатысушылардың қызығушылығын арттырды. Конференция қорытындысы бойынша баяндама жасаған қатысушылардың ішінен жеңімпаздар анықталып, дипломдармен марапатталды

I орын- Қайырғазықызы Еркежан «Закария Белібаев», Сальников Степан «Семипалатинск-тыл фронта».

II орын

Түсіпбек Балғын Серікбекқызы «Қазақ батыры  – Талғат Бигелдинов!»

Қодашев Бауыржан «Аягөз ауданының Отан қорғауға қосқан үлесі»

Муратбеков Торехан «Боевой путь Онербека Ахтамбаева»

Калиев Ильяс «Отан үшін отқа түскен қазақ халқының батыры-Бауыржан Момышұлы»

III орын

Мэлсов Ислам «Қазақтың көк қыраны Талғат Бигелдинов»

Сайлаубай Жәнібек «Шығыстан шыққан Шагила апа».

Жеңімпаздарды құттықтаймыз!

Конференцияға қатысушыларды дайындаған ұстаздар: Амирова К.Б., Сулейменова А.К., Гидулян Н.Л., Жукенова Г.А., Абижанова Б.С., Нугмарова М.С., Шынарбек Ш.Ә.