You are currently viewing Президент жолдауы РК

Президент жолдауы РК

Бүгін, 2022 жылғы 1 қыркүйекте Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев Парламент палаталарының бірлескен отырысында Қазақстан халқына жыл сайынғы Жолдауын жариялады.

Елбасының Жолдауы жыл сайын бірегей болып табылады, өйткені онда Жаңа Қазақстанды құрудың нақты бағдарламасы мен кешенді шаралары қамтылған, сонымен қатар мемлекет басшысы дәстүрлі түрде қоғамымыздың даму бағыттарын айқындап береді. Электротехникалық колледж ұжымы Президенттің  білім саласындағы бастамаларын қолдады: ата-аналармен және студенттермен серіктестік орнату, тең мүмкіндіктер қағидатын енгізу,бірыңғай білім беру шоттарын және жеке білім беру ваучерлерін құру. Отандық жоғары оқу орындарында білім алу үшін сараланған білім гранттарын 30-дан 100 пайызға дейін бөлу, ата-аналарға жоғары оқу орындарында балаларды оқыту үшін 1-2 пайызбен несие беру туралы Елбасының ұсынысы мақұлданды. Жолдауда студенттерді жатақханамен қамтамасыз ету қажеттігі де айтылды.

Елбасы 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап «Балаларға арналған ұлттық қор» бағдарламасының жүзеге асырылатыны туралы хабарлады. Ұлттық қордан жыл сайын 18 жасқа дейінгі балаларға тұрғын үй сатып алуға және оқуға қаражат бөлінетінін жеткізді.
Мемлекет басшысы өз Жолдауында салауатты өмір салтын қалыптастыруға көп көңіл бөлді.
«Электротехника колледжі» инженерлік- педагогикалық ұжымы Қазақстан Республикасы Президентінің 1 қыркүйек 2022 жылғы Жолдауын жаңа мүмкіндіктерге жол ашатын, халықтың болашаққа деген сенімін нығайтатын жолдау деп біледі.

Пікір үстеу