You are currently viewing «Иртыш моңнары «

«Иртыш моңнары «

2022 жылдың 9 қыркүйегінде ЦТ-311 тобының электромеханикалық бөлімінің студенттері Татар өнер мектебінің 30 жылдығына және «Иртыш моңнары » татар халық ән-би ансамблінің 35 жылдығына арналған»Ертіс жанындағы татарлар: Тарих және қазіргі заман» атты Халықаралық ғылыми-практикалық тарихи-өлкетану конференциясына қатысты.

Конференцияны татарлардың Дүниежүзілік конгресі, Татарстан атқару комитетінің татар өлкетанушыларымен жұмыс жөніндегі комитеті, «Ертіс татарлары мен башқұрттарының «Хак» қауымдастығы нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігі, «Татар өнер мектебі» КМҚК, Семей қаласының Абай атындағы облыстық әмбебап кітапханасы ұйымдастырды.

Пленарлық отырыста Татарстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, Дүниежүзілік татарлар конгресінің Ұлттық Кеңесінің төрағасы В. Г. Шайхразиев, ҚР Абай облысы әкімінің орынбасары Ш. З. Байбеков, Татар өнер мектебінің оқытушысы, татар республикасының еңбек сіңірген өнер қайраткері, «Иртыш моңнары» татар халық ән-би ансамблінің жетекшісі Г. Г. Ахунжанов, Дүниежүзілік татарлар конгресі ұлттық кеңесі төрағасының бірінші орынбасары  Д.Ф.Шакиров   сөз сөйледі.

Конференцияда 25 баяндама ұсынылды, ЦТ-311 тобының студенттері өлкетану және татар өнер мектебінің тарихы бойынша баяндамалар ұсынатын екі секция жұмысына тыңдаушылар ретінде қатысты.

Конференция барысында татар өлкетану және аймақтық тарих бойынша         » Қазақстан татарлары. Семей «сериясы» Ұлттық-мәдени мұра»,» Қазан » 2017 ж.

Сондай-ақ, Қазақстанда және РФ аймақтарында шығарылған татарлар мәдениетінің тарихы туралы кітаптар таныстырылды.