You are currently viewing Қарағандыда оқу тренингтері және халықаралық конференция өті

Қарағандыда оқу тренингтері және халықаралық конференция өті

21 қыркүйекте академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетінің базасында Erasmus+ бағдарламасының «Қазақстанда дуальды жүйені енгізу/Kazdual» халықаралық жобасы аясында дуальды білім беру мәселелері бойынша жобалық кездесу, оқу тренингтері және халықаралық конференция өтуде.

Өткізілетін іс-шаралардың мақсаты: Қазақстанда дуальды білім беру бағдарламаларын әзірлеу және іске асыру мәселелерін талқылау, дуальды оқытудың үздік еуропалық тәжірибесін аудару, жұмыс берушілердің қажеттіліктеріне сәйкес түлектердің құзыреттілігін жақсарту тетіктерін талқылау, ЖОО және колледж түлектерін жұмысқа орналастыру мүмкіндіктерін арттыру, кәсіпорындармен әріптестікті нығайту.

Іс-шаралар барысында дуальды оқыту бағдарламасы шеңберінде компаниялармен ынтымақтастық және коммуникация мәселелері, дуальды білім беру жүйесінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік, дуальды білім беру жүйесі арқылы құзыреттерді қалыптастыру мәселелері, студенттердің практикалары мен тағылымдамаларын ұйымдастыру бойынша университеттер мен компаниялар арасындағы шарттардың мазмұны және іске асырылуы, жұмыс орнында оқыту мәселелері, дуальды білім беру бойынша оқытудың педагогикалық тәсілдері, бірлескен өндірістік алаңдар құру, серіктес ұйымдардың оқу орталықтары базасында студенттерді даярлау талқыланады.

2022 жылы 23 қыркүйек күні KazDual жобасының жұмыс тобының мүшелері Қарағанды жоғары политехникалық колледжіне барып, оқу орнының материалдық-техникалық базасын көрді, сондай-ақ дуалды оқыту нысаны бар топтарда сабақтарға қатысты.

11-1 -РЭТ-21 тобында «Ақырғы қондырғылары бар кабелдерді монтаждау» пәні бойынша сабақты АҚ «Қазақтелеком» цифрлық желілерге қызмет көрсету цехының электромеханигі Нұрымхан Құрышбекұлы Құрышбеков жүргізді.

Колледждің энергия паркінде оқытушы Алданыш Кенже және мастер Куванчев Медет 11-1-ЭО-21 тобы үшін «Электр станциясы және қосалқы станциясының электр қондырғысын пайдалану» сабағын өткізді.

Колледждің құзыреттілік орталықтарында: «Worldskills OpenSpace» және «Жас маман» экскурсия қызықты өтті, оның барысында жұмыс тобы «Технологиялық үдерістер мен өндірістерді автоматтандыру» ғылыми-техникалық оқу зертханасына, «Супервайзерлердің құрылыс полигонына», «Кеніш атмосферасын автоматтандырылған бақылау» материалдық-техникалық жабдықталған оқу сыныбына барды.

Қарағанды жоғары политехникалық колледжін аралағаннан кейін Букетов атындағы Қарағанды университетінің базасында конференция жұмысы жалғасты.

әріптестерінің тақырыптарында баяндамалар тыңдалды.

Жұмыс берушілер мен университеттер арасындағы өзара іс-қимыл: М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университетінің тәжірибесі;

«ЖЭО жылу электр станциялары» мамандығы бойынша дуалды оқыту жүйесін енгізу тәжірибесі;

Дуальды оқыту, техникалық еңбек мамандары мамандарын даярлауда тиімді оқыту түрі сияқты, өндірістен үзіліссіз;

Дуалды оқыту жүйесін енгізу үшін жұмыс берушілердің лауазымдарын зертте;

Даму саласындағы құзыреттілік орталықтарының рөлі;

Қосарлы бағдарламаларды іске асырудағы мемлекеттік-жекеменшік серіктестік;

Студенттердің белсенді тәрбиелік іс-шараларға ынталандыруының педагогикалық тәсілдері;

Дуалды оқытуды жүзеге асыру ;

Қазақстан Республикасында дуалды оқытуды реттейтін нормативтік құқықтық актілер;

Дуальды оқыту және жоғары мектеп.

Пікір үстеу