You are currently viewing «Ұлы дала» клубының мүшелері, ПО-431, ЭТМ-315 топтарының студенттері тарихи-өлкетану мұражайында «Қоңыр әулие» дәрісіне қатысты.

15.09.2023 жилы «Ұлы дала» клубының мүшелері, ПО-431, ЭТМ-315 топтарының студенттері тарихи-өлкетану мұражайында «Қоңыр әулие» дәрісіне қатысты.
Қоңыр әулие-Семей маңындағы қазақтардың қасиетті үңгірі. Халық ол жерге әйелді бейнелейтін тас мүсінге табынуға келеді.
Бұл үңгір туралы ақпарат ежелгі дәуірден бастау алады, бірақ ол алғаш рет ғылыми тұрғыдан зерттеліп, ХХ ғасырдың басында сипатталған. Мұхтар Әуезов осы үңгір туралы өзінің «Абай жолы»романында да жазған.
Өлкетану қоғамының төрағасы Марат Гасанов өз баяндамасында қатысушыларға үңгірге бару және жүргізілген зерттеулер туралы айтып берді.

Пікір үстеу