You are currently viewing Tарихи-өлкетану мұражайында «ІІ Қасымбаев оқулары»

Tарихи-өлкетану мұражайында «ІІ Қасымбаев оқулары»

2021 жылдың 25 қарашасында тарихи-өлкетану мұражайында «ІІ Қасымбаев оқулары» республикалық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті. Іс-шара Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына және ғалым-тарихшы Жанұзақ Қасымбаевтың 80 жылдығына арналған.

Конференция тақырыбы: «Тарихи өлкетанудың белсенді мәселелері: заманауи тәсілдер мен көзқарастар». Конференцияға тарихшылар, өлкетанушылар, мәдениеттанушылар, әлеуметтанушылар, археологтар, мұражай және мұрағаттық іс мамандары шақырылды. Конференцияда оқытушы Н.Л.Гидулянның баяндамасы ұсынылды.

Іс-шара барысында Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған І облыстық жастар ғылыми-өлкетану конференциясының жеңімпаздарын марапаттау жиыны өтті. «СЕМЕЙ ӨҢІРІ: ТАБИҒАТ, ТАРИХ, МӘДЕНИЕТ».

«Электротехника колледжі: тарихтан қазіргі замсанға дейін» баяндамамасымен қатысқан ЭЭЖ-345 тобының студенті Оразбекова Дильназға қатысушы сертификаты берілді. Жетекшілері М.В. Кем мен Н.Л.Гидулян.

МЖП-313 тобының студенті Сальников Степан конференцияға  қатысу қорытындысы бойынша 3 орынды иеленді және ІІІ дәрежелі дипломмен марапатталды. Сонымен қатар С.Сальниковқа Ж.К.Касымбаев атындағы сыйлықақының лауреаты атағы берілді.