You are currently viewing <strong>Колледжде әлеуметтік -гуманитарлық цикл пәндерінің «Қазақстан халқы тілдері күніне» арналған апталығы өтті</strong>

Электротехника колледжінде 05.09.2022-14.09.2022 аралығында әлеуметтік-гуманитарлық цикл пәндерінің «Қазақстан халқы тілдері күніне» арналған апталығы өтті. Тілдер күнін мерекелеуге арналған апталықты  іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары құрылды. Апталықтың жоспары бойынша келесі іс-шаралар ұйымдастырылды: «Тілдер күні» апталығының ашылуына арналған презентация, «Дәуірдің дара тұлғасы М.Әуезов» білім күні, «А.Байтұрсынұлы- қоғам қайраткері» атты білім додасы, «Тарихи калейдоскоп» зияткерлік ойыны, «Ұлтының ұлы тұлғасы» тәрбие сағаты, «ХХ ғасырдың заңғар биігі» ғылыми- тәжірибелік конференция.

Іс-шара жоспарына сәйкес  05.09.2022ж. күні апталықтың ашылуында «Ахмет Байтұрсынұлы -қазақ тіл білімінің атасы» тақырыбында презентациялық ақпарат көрсетілді. Презентацияны дайындаған оқытушылар: Ильясова Г.Б, Абижанова Б.С.

06.09.2022 күні оқытушылар Амирова К.Б. мен Нугмарова М.С. ұйымдастыруымен ЭО-413к тобының студенттері арасында

«А. Байтұрсынұлы- қоғам қайраткері» атты білім додасы өтті. Сайыстың мақсаты: А.Байтұрсынұлының қоғамға қосқан ерен еңбегі мен адами тұлғасын насихаттай отырып, студенттердің бойына ұлы тұлғаның ерекше белгілерін сіңіруге үлес қосу.

Қыркүйектің 6-сы, 7-сі күндері колледждің акт залында «Дәуірдің дара тұлғасы- Мұхтар Әуезов» тақырыбында ПЦК оқытушылары Сулейменова А.К., Ильясова Г.Б. білім күндерін өткізді. Білім күнінің мақсаты: әлем таныған Әуезовтың ұлылығын дәріптеу. Қазақ елінің мақтанышына айналған заңғар жазушыны құрметтеуге, студенттерді елін сүюге, әдебиетті білуге тәрбиелеу.

07.09.2022 күні қоғамдық пәндердің оқытушылары Касымжанова А.С. мен Гидулян Н.Л. 1курс студенттері арасында «Тарихи калейдоскоп» зияткерлік ойынын өткізді. Студенттер «Қазақстан тарихы», «Өлкетану» пәндері бойынша алған білімдерін көрсетіп, сайысқа түсті.

08.09.2022 күні оқытушы Абижанова Б.С. СИБ-421к тобында «Ұлтының ұлы тұлғасы» атты тәрбие сағатын өткізді.Тәрбие сағатының алға қойған мақсаты: Мұхтар Әуезовтің өмір жолы мен жазушылық қызметінен, шығармашылығынан мағлұмат беру. Жазушының әлемдік мәдениетке қосқан үлесі туралы студенттердің білімдерін жүйелеу

Қыркүйектің 14-і күні апталықтың жоспары бойынша колледж студенттері арасында М.Әуезовтің туғанына 125-жыл толуына орай «ХХ ғасырдың заңғар биігі» тақырыбында ғылыми-тәжірибелік конференция ұйымдастырылды. Конференцияның мақсаты: заманауи әлемде қазақ әдебиетінің классигі Мұхтар Омарханұлы Әуезовтың қалдырған мұрасының ролі мен маңыздылығын ашып тану. Ұйымдастырушы оқытушылар: Сулейменова А.К., Абижанова Б.С.

Пікір үстеу